Nasze materiały

Wszystkie nasze ubranka zostały wykonane z dzianiny 100 % wełna merino.

Ten wyjątkowy gatunek wełny pozyskuje się z Merynosów - owiec, które żyją w ekstremalnych warunkach. Latem znoszą temperatury + 40 stopni, a zimą - 20 stopni. Jak sobie z tym radzą? Właśnie dzięki niezwykłym właściwościom swojej wełny.

Wełna merino jest:

  1. Termoaktywna – dzięki złożonej strukturze włókna, wełna merino zapewnia utrzymywanie odpowiedniej temperatury ciała w zróżnicowanych warunkach pogodowych. Utrzymuje ona ciepło w chłodne dni, zaś w cieplejsze – odprowadza nadmiar ciepła na zewnątrz. Ta cecha jest szczególnie istotna w przypadku niemowląt, których system termoregulacji nie jest do końca wykształcony i bardzo przydatna u małych dzieci, które przebywają na świeżym powietrzu (w szczególności, gdy część spaceru poświęca się na sen, a część na aktywność). Nasze ubranka ogrzewają, ale i zapobiegają przegrzaniu.
  2. Miękka i delikatna – wełna merino jest nawet kilkukrotnie cieńsza niż tradycyjna wełna owiec żyjących na nizinach, dzięki czemu jest niezwykle delikatna. Gryzienie i drapanie, z których znana jest tradycyjna wełna, wynikają z grubości i małej elastyczności włókien, które wbijają się w skórę. Włókna wełny merino, dzięki małej średnicy i niezwykłej elastyczności wyginają się i gładko przylegają do skóry Maluszka, utrzymując ją w komforcie.
  3. Absorbująca wodę i odprowadzająca ją na zewnątrz – ta cecha sprawia, że nawet, gdy Maluszek spoci się, jego skóra pozostanie sucha.
  4. Oddychająca i przewiewna – ubranka z wełny merino oddychają, utrzymują równowagę pomiędzy wilgotnością materiału a wilgotnością powietrza, niedopuszczając do przegrzania organizmu.
  5. Elastyczna – dzięki swojej budowie i naturalnemu skręceniu, włókna merino mogą rozciągać się nawet kilkadziesiąt tysięcy razy. Dlatego wełna merino jest niezwykle elastyczna i wytrzymała. Nasze ubranka delikatnie otulają Maluszka, dostosowują się do Jego budowy, zapewniając mu komfort cieplny. Dzięki elastyczności ubranka mogą być noszone przez długi czas, nawet, gdy ich właściciel urośnie i zmieni rozmiar. Dodatkowo, pomimo wielokrotnego prania rzeczy powracają do swojego pierwotnego kształtu.
  6. Antyalergiczna – wełna merino jest odporna na elektryzowanie się, dzięki czemu nie przyciąga kurzu. Ponadto, dzięki zawartości lanoliny, jej włókna tworzą środowisko nieprzyjazne bakteriom.

Wełna merino cieszy się niezwykłą popularnością jako surowiec na ubranka dziecięce i niemowlęce w Skandynawii, gdzie wychowuje się dzieci zgodnie z maksymą: Nie ma złej pogody, są tylko nieodpowiednie ubrania. Ze względu na swoje wspaniałe właściwości, jest ona także ukochanym materiałem sportowców.

Nasze ubranka szyjemy wyłącznie z wysokogatunkowej dzianiny produkowanej w Unii Europejskiej, posiadającej certyfikat OEKO-TEX 100. Bezpieczeństwo barwników stosowanych w procesie barwienia także zostało potwierdzone certyfikatem OEKO-TEX 100. Dbamy żeby wszystkie wykorzystywane przez nas materiały były bezpieczne i przyjazne dla naszych Małych Klientów. Cały proces produkcji ubrań i akcesoriów przebiega na terenie Unii Europejskiej. Korzystamy wyłącznie z usług małych regionalnych szwalni, gdzie każda rzecz wykonywana jest indywidualnie przez panie krawcowe, z którymi pozostajemy w stałym kontakcie.

Przed rozpoczęciem produkcji, testowałyśmy różne rodzaje dzianiny merino, tak, żeby wybrać tę najodpowiedniejszą – wysokogatunkową, ciepłą, miękką i miłą w dotyku. Szyłyśmy prototypy, ulepszałyśmy projekty. Każdy model został wypróbowany przez nasze dzieci.

Mamy nadzieję, że stworzone przez nas ubranka będą niezawodnie służyć Waszym Maluszkom we wspaniałej przygodzie, którą jest Dzieciństwo.

 

PIELĘGNACJA NASZYCH UBRANEK

Nasze ubranka możesz prać w pralce, w programach przeznaczonych do prania wełny.

Pamiętaj, że wełna nie lubi:

  1. Nagłych zmian temperatur.
  2. Wysokiej temperatury (optymalna to 30 stopni Celsjusza).
  3. Tarcia, gniecenia, szorowania.
  4. Agresywnych środków piorących.

Po wypraniu najlepiej rozłóż ubranko na płaskiej powierzchni. W ten sposób unikniesz nie tylko odgnieceń sznurków od suszarki, ale również potrzeby prasowania rzeczy.

Nasze ubranka można prasować w niskiej temperaturze.

 

MECHACENIE

Nasze ubranka wykonane są w 100 % z milutkiej i puchatej wełny merino. Jak większość wysokogatunkowych wełen, nasza wełna się nieco mechaci. Pamiętaj jednakże, że nie jest to wada! Żeby wełna była mięciutka i delikatna jej włoski są luźno skręcone. Pod wpływem korzystania z rzeczy, niektóre włókna wydostają się ze swobodnego skrętu i zwijają w kulki (mechacą się). Jeżeli bardzo Ci to przeszkadza, możesz usunąć je za pomocą golarki do wełny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl